Worgu skazany na 40 batów


Gwiazda piłkarskiej ligi Sudanu Nigeryjczyk Stephen Worgu został skazany na 40 batów za picie alkoholu, czego zabrania obowiązujące w tym kraju prawo koraniczne.

Możliwy jest akt łaski wobec 25-letniej niezrównoważonej Szwajcarki Susanny Maiolo, która w czwartek przed pasterką, pokonując barierkę ochronną w bazylice świętego Piotra, rzuciła się na Benedykta XVI i przewróciła go. Taką możliwość zasugerował prezes sądu Państwa Watykańskiego Giuseppe Dalla Torre. 22-letni węgierski student, który powiedział policji, że zamierzał zabić 22 osoby - po jednej na każdy "zły rok życia" - został aresztowany - podała w piątek węgierska agencja MTI. W letnim okienku transferowym działacze AC Milan poszukują zawodnika, który obsadzi lewą stronę boiska. Jak spekuluje "Il Corriere dello Sport" takim zawodnikiem jest Royson Drenthe z Realu Madryt, po którego "Rossoneri" zgłoszą się w najbliższym czasie.W ciągu ostatnich dwudziestu lat polsko-rosyjska współpraca archiwalna znacznie się poprawiła, jednak w Rosji nadal istnieją bariery w udostępnianiu dokumentów, szczególnie tych, które dotyczą historii najnowszej - uważają polscy historycy i archiwiści, z którymi rozmawiała PAP. Przed meczem z Czechami prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato nie ukrywa, że liczy na zwycięstwo, choć będzie o nie bardzo trudno. Sześć osób zginęło, a osiem zostało rannych w wyniku awarii w Sajańsko-Szuszeńskiej elektrowni wodnej w Chakasji na Syberii - poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Już od ponad 7 tygodni Google rozważa czy wycofać się z Chin po serii cyber-ataków na firmę oraz użytkowników jej poczty mailowej.

Według doniesień ukraińskich organizatorów Euro 2012 stadion Metalistu w Charkowie będzie oddany do użytku zgodnie z planem 5 grudnia 2009 roku. Ukraińcy uważają, że nie ma żadnych powodów, aby prace miały się przeciągnąć. Archiwiści Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) poszukują w rosyjskich archiwach białoruskiej listy katyńskiej z nazwiskami 3870 Polaków zamordowanych w 1940 roku przez NKWD - potwierdziło źródło zbliżone do polsko-rosyjskiej Grupy ds. Trudnych.

Niespełna 4 mln złotych kosztować będzie boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni i oświetleniu, które do końca października powstanie w Rybniku-Kamieniu na terenie przygotowywanego centrum pobytowego dla reprezentacji narodowych podczas Euro 2012. Kapitan czołowego zespołu piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii FC Barcelona Carles Puyol przedłużył kontrakt z klubem do 2013 roku. Obecna umowa 31-letniego piłkarza wygasała w czerwcu przyszłego roku. Według hiszpańskich mediów Puyol będzie rocznie zarabiał w klubie 10 mln euro. Kanadyjskie Centrum badań nad poziomem życia obywateli opublikowało raport, z którego wynika, że według nowego wskaźnika, mierzącego "komfort ekonomiczny", najlepiej żyje się Norwegom, którzy znacznie wyprzedzili Amerykanów.Dziś losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. W tym tygodniu byliśmy świadkami poważnego klubowego grania, ale dopiero teraz zaczyna się decydująca faza. Tymczasem polskich piłkarzy, jak na lekarstwo. Ledwo dwóch rezerwowych bramkarzy - Kuszczak i Fabiański. Król strzelców polskiej ekstraklasy Robert Lewandowski w środę ma przejść testy medyczne w Dortmundzie, a później podpisze czteroletni kontrakt z Borussią - taką informację podał fachowy portal transfermarkt.de. Jego zdaniem niemiecki klub ma zapłacić mistrzowi Polski 4,5 miliona euro. Finały mistrzostw świata i igrzysk mogą zamienić się w "mistrzostwa Kenii", jeśli ucieczki kenijskich lekkoatletów z kraju nie zostaną powstrzymane - uważa mistrz olimpijski z Pekinu w biegu na 800 m Wilfred Bungei.

Hitler ze szminką: "Nie naśladuj swojego przywódcy"


Adolf Hitler. Z pomalowanymi na różowo ustami, w różowym mundurze i opasce z serduszkiem na ramieniu oraz podpis "nie naśladuj swojego przywódcy". Tak wygląda kontrowersyjna kampania billboardowa włoskiej firmy odzieżowej w Palermo. Reklama wywołała liczne protesty, a kombatanci we wniosku do prokuratury domagają się jej natychmiastowego usunięcia.

Putin: Ciała trafią na identyfikację do Moskwy


Ciała osób, które zginęły w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154 zostaną przetransportowane do Moskwy. Tam odbędzie się ich identyfikacja - oświadczył premier Władimir Putin, którego cytuje agencja RIA Novosti. Natomiast prezydent Rosji zwróci się z odezwą do narodu Polskiego.

Będzie nadzwyczajna sesja poświęcona ŁKS


Burzliwy przebieg miała środowa sesja łódzkiej rady miejskiej, na której podjęto m.in. decyzję o zwołaniu na poniedziałek 21 grudnia nadzwyczajnej sesji, na której rozpatrzony będzie projekt uchwały o powołaniu przez miasto nowej piłkarskiej spółki ŁKS.

Trzęsienie ziemi nawiedziło Ottawę i Montreal


Trzęsienie ziemi o sile 5,5 w skali Richtera nawiedziło stolicę Kanady, Ottawę oraz Montreal- poinformowały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS). Ewakuowano kilka budynków w centrum miasta.

Coyle objął Bolton Wanderers


Owen Coyle został w piątek mianowany trenerem angielskiego klubu piłkarskiego Bolton Wanderers. Przed tygodniem odszedł z Burnley, a kluby porozumiały się w sprawie odszkodowania.

cbradio

nasze sekretariat organizuje marycha szkoły także wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne również trawa szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozkład zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe plus tanie nasze kancelaria organizuje maryśka szkoły i wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy

zielone szkoły Warszawa

selekcja miejsc na ułożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także gandzia szkoły na każdą środki pieniężne dodatkowo wewnątrz dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawa szkoły na każdą fundusze również do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego