Obama: Jak uniknąć kolejnych kryzysów?


Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że gospodarka światowa jest na drodze do uzdrowienia. Ostrzegł przy tym, że grożą jej dalsze kryzysy, o ile praktyki, które doprowadziły do niezrównoważonego wzrostu, nie zostaną zmienione.

Hokeiści Wojasa Podhale Nowy Targ awansowali do półfinału mistrzostw Polski. W czwartym meczu rywalizacji z JKH GKS Jastrzębie "Szartoki" odniosły zwycięstwo 5-3. Stan rywalizacji pomiędzy obydwoma zespołami jest remisowy 2-2, ale premiuje on Podhale, które w sezonie zasadniczym zapracowało na "bonus". Szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys i lider tamtejszej opozycji Aleksander Milinkiewicz poskarżą się posłom Parlamentu Europejskiego na białoruskie władze. Zaproszenie do złożenia wizyty dostali od szefa polskiego klubu Europejskiej Partii Ludowej Jacka Saryusz-Wolskiego. Pakt Ribbentrop-Mołotow wciąż żyje w pamięci Polaków i mieszkańców krajów bałtyckich. Dla Niemców i Rosjan wynika z tego wspólna odpowiedzialność. Również po 70 latach - pisze w sobotnim wydaniu niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" w przeddzień 70. rocznicy podpisania paktu między ZSRR a III Rzeszą.Zaledwie 9 goli w siedmiu meczach i dopiero Niemcy dali spektakl godny mistrzostw świata. Zobaczyliśmy już połowę uczestników turnieju w RPA, większość sparaliżowanych strachem przed porażką. Amerykański koncern General Motors spłaci ostatnią ratę kredytu pomostowego, udzielonego latem spółce Opel przez niemieckie władze - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w koncernie. Mistrz świata na 100 i 200 m Jamajczyk Usain Bolt zarobił na niebieskiej bieżni Stadionu Olimpijskiego w Berlinie 320 000 dolarów za 120 sekund biegu. Policzono mu starty w eliminacjach, półfinałach i finałach na obu tych dystansach - łącznie osiem.

Reforma bankowości i sfinansowanie walki z globalnym ociepleniem to główne tematy kontynuowanego w sobotę dwudniowego spotkania ministrów finansów grupy G20 (najbardziej uprzemysłowionych państw świata, największych rynków wschodzących oraz UE) w St Andrews w Szkocji.

Płonie las w bułgarskiej czarnomorskiej miejscowości wypoczynkowej Sweti Włas, oddalonej o kilka kilometrów na północ od Słonecznego Brzegu - poinformowało w środę bułgarskie radio publiczne. Nowy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zaapelował w środę o powołanie koalicji parlamentarnej i wyznaczenie rządu, który zastąpi zdymisjonowany gabinet Julii Tymoszenko. W przeciwnym wypadku - dodał - odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne.

Moskwa nie odtajni akt śledztwa dotyczących mordu dokonanego przez NKWD na polskich oficerach w Katyniu - dał do zrozumienia zastępca szefa kancelarii rządu Rosji, Jurij Uszakow. Ford, zdecydowany sprzedać Volvo, poinformował w środę, że "preferowanym oferentem" jest chiński koncern motoryzacyjny Geely z siedzibą w Hangzhou we wschodnich Chinach. Dwa izraelskie samoloty wojskowe, które w środę przeleciały na niskiej wysokości nad Budapesztem, nie mają nic wspólnego z zabójstwem obywatela Syrii w tym mieście tego samego dnia - zapewnił w piątek rzecznik rządu Domokos Szollar.Były domniemany strażnik w hitlerowskim obozie zagłady Sobibór John Demjaniuk po raz pierwszy od początku procesu wydał przed sądem w Monachium oświadczenie, w którym odrzucił wszelkie stawiane mu zarzuty i oskarżył Niemcy. W meczu 28. kolejki Ekstraklasy Cracovia gości Polonię Warszawa. Wynik tego meczu będzie miał kluczowe znaczenie dla obydwu zespołów w walce o utrzymanie się. Wielu mieszkańców Lwowa i Mikołajowa na Ukrainie noc z wtorku na środę spędziło na ulicy. Przestraszyli się pogłosek o możliwym trzęsieniu ziemi.

Jest następca zmarłego prezydenta Nigerii


Goodluck Jonathan został zaprzysiężony na nowego prezydenta Nigerii. Zastąpił on na tym stanowisku zmarłego z powodu choroby serca Umaru Yar'Adua.

Portugalia kandyduje do organizacji Ryder Cup


Portugalia zgłosiła kandydaturę do organizacji w 2018 roku Ryder Cup, najbardziej prestiżowych rozgrywek drużynowych w zawodowym golfie. W imprezie tej rywalizują ze sobą drużyny Europy i Stanów Zjednoczonych, a zawody odbywają się co cztery lata.

Wybuch samochodu cysterny - co najmniej 70 ofiar


Od 70 do 80 osób poniosło w piątek śmierć na południu Nigerii na skutek wybuchu samochodu cysterny z benzyną, który spowodował zapalenie się kilku innych pojazdów - podały nigeryjskie dzienniki, powołując się na policję.

Polacy zatrzymani na terenie elektrowni atomowej


Wśród 27 ekologów z międzynarodowej organizacji Greenpeace zatrzymanych w poniedziałek za wtargnięcie na teren elektrowni atomowej Forsmark pod Sztokholmem jest ośmiu obywateli Polski - poinformowała szwedzka policja.

Członek CKW: dochodzą alarmujące sygnały


Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, Michaił Ochendowski nie wyklucza, że liczenie głosów oddanych podczas drugiej tury prezydenckich wyborów może zająć więcej czasu niż podczas pierwszej tury.

cbradio

nasze sekretariat organizuje marycha szkoły także wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne również trawa szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozkład zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe plus tanie nasze kancelaria organizuje maryśka szkoły i wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy

zielone szkoły Warszawa

selekcja miejsc na ułożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także gandzia szkoły na każdą środki pieniężne dodatkowo wewnątrz dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawa szkoły na każdą fundusze również do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego